Šilutiškiai naudojasi galimybe keisti daugiabučio administratorių

2020-11-29
Šilutiškiai naudojasi galimybe keisti daugiabučio administratorių

Šilutės rajone daugiabučių namų administravimo srityje veiklą vykdo 3 įmonės: UAB „In domu“, UAB „Mano būstas vakarai“ ir UAB „Inservis“. Ne visi žino, kad butų ir kitų patalpų savininkai visais atvejais, balsų dauguma turi teisę priimti sprendimą pakeisti bendrojo naudojimo objektų administratorių arba įregistruoti bendriją, jungtinę veiklą.

Daugiabučių namų administravimu anksčiau Šilutės rajone užsiėmė tik viena įmonė – UAB „Šilutės būstas“, dabar pavadinimą pakeitusi į UAB „Mano būstas vakarai“, atsiradusi konkurencija iš naujai įkurtos, tokią veiklą vykdančios įmonės, paskatino butų savininkus keisti jų daugiabutį namą administruojančią įmonę.

Daugiabutį namą administruojanti įmonė yra paskiriama 5 metams, paliekant savininkams teisę bet kada priimti sprendimą keisti administratorių arba įsteigti namą administruojančią bendriją, jungtinę veiklą. Baigiantis 5 metų laikotarpiui ir savininkams nepareiškus noro keisti administratoriaus terminas pratęsiamas dar 5 metams. Daugiau nei pusei daugiabučio namo savininkų pasirašius prašyma keisti administratorių ir pateikus Šilutės savivaldybės administracijai yra organizuojamas balsavimas dėl daugiabučio namo administratoriaus pakeitimo. Balsavimo metu belieka pasirinkti 1 iš 3 įmonių.