Policijos pareigūnai primena saugoti savo turtą bei daiktus

2021-03-26
Policijos pareigūnai primena saugoti savo turtą bei daiktus

Policija ragina ir primena gyventojams saugoti savo turtą, pasirūpinti jų apsauga, stebėti įtartinus automobilius, asmenis bei aplinką.

Dažniausiai vagystės įvyksta įsibrovus į gyvenamas/negyvenamas patalpas. Statistika rodo, kad iš gyvenamųjų patalpų daugiau nei pusė atvejų yra braunamasi į namus (apie 60 proc.), toliau seka butai (apie 20 proc.) ir kitos patalpos (garažai, sandėliukai, kt.). Kiekviena kartą įsibrovėliai renkasi įvairius buities ar ūkio daiktus, taip pat populiaru pasisavinti rastus pinigus bei kitus daiktus, kuriuos įmanoma pavogti. Iš buities ar ūkio daiktų dažniausiai išnešama - elektroninė technika (kompiuteriai, telefonai, garso/vaizdo technika) ir įvairios „darbo priemonės“ (mechaniniai ar automatiniai įrankiai, aplinkos tvarkymo priemonės, aparatai, agregatai ir kt.). Daugiau nei pusę atvejų kai vagys įsibrauna į patalpas/valdas yra per duris ar langus. Braunantis per duris dažniausiai būna sugadinta spyna arba tiesiog sulaužytos durys. Net 30 proc. vagystės atvejų, kai įsibrauta per duris įvyksta kai jos tiesiog yra nerakintos.

Policija pataria gyventojams pasirūpinti papildomomis apsaugos priemonėmis: signalizacija, grotomis arba apsauginėmis, išorinėmis žaliuzėmis; visada užrakinti duris, pasirūpinti tvirtomis ir patikimomis spynomis, nepalikti atidarytų langų; pro langus matomose vietose namo viduje nelaikykite daiktų, kurie yra brangūs ir gali pritraukti vagių; nepalikti įrankių ir sodo technikos kieme, o laikyti saugioje ir rakinamoje patalpoje; bendrauti su kaimynais ir susitarti, kad prižiūrės vieni kitų turtą jiems nesant. Taip pat raginame įstoti į ,,Saugios kaimynystės” grupes bei vertingus daiktus - pažymėti puslapyje - www.pažymėtas.lt.

Rūpinkitės ir saugokite savo turtą!